Mobilităţile internaționale deschid drumul către noi oportunități, chiar și în cele mai dificile perioade

În calitate de companie care pune oamenii pe primul plan, nu numai că ne străduim să profităm de fiecare zi, dar și să îi ascultăm pe colegii noștri cu privire la modul în care își doresc să își contureze cariera. Relocarea într-o țară nouă pentru a începe o carieră internațională este întotdeauna o mare provocare, mai ales în timpul unei crize globale.
La Webhelp, dorinţa de a inova este parte din ADN-ul nostru. De aceea, ne-am propus să facem ca mobilitatea internațională să rămână o experiență posibilă, sigură și plăcută! Am dezvoltat programul nostru de lucru în străinătate Work Abroad gândindu-ne la colegii noștri care îşi doresc să exploreze noi culturi și oportunități de carieră, cât și la viitorii Webhelperi care visează la un nou început.
Programul Work Abroad face parte din noul nostrum Website. Așadar, vă invitămsă descoperiți elementele și funcționalitățile online ce vă vor aduce mai aproape destilul de viață mult dorit.

Descoperiți cu ce țară rezonaţi cel mai bine

Faceți cunoștință cu programul nostru Job Matcher! Chestionarul distractiv este primullucru pe care îl veți vedea atunci când accesaţi pagina noastră Work Abroad. Călătoria voastră în străinatate începe prin a răspunde la 3 întrebări simple. Folosimun algoritm rapid, care vă va indica țara cea mai potrivită preferințelor dumneavoastrăpersonale și obiectivelor profesionale. S-ar putea să existe mai multe țări ce corespundaşteptărilor dumneavoastră. Așadar, distrați-vă parcurgând testul ori de câte ori doriți.

Aflați cum este să lucrați în țara pe care o alegeţi

Acum aveți o idee despre locul în care ați dori să vă petreceți următoarele 12 până la 24 de luni sau poate întreaga viață. Deci, haideți să facem o călătorie rapidă în aceadestinație de vis!
În calitate de pionieri, am lansat un sondaj printre angajații noștri, foști colegi și chiarangajați din alte companii. De ce? Pentru a ne face o idee cât se poate de reală desprecum este să lucrezi în țara pe care ţi-ar plăcea să o numești acasă.
Secțiunea dedicată destinației prezintă în special părerea generală a angajatuluidespre o anumită regiune. Cu toate acestea, aici veți descoperi şi pozițiile disponibile încadrul Webhelp, în țara pe care aţi ales-o. De asemenea, în această secțiune putețiselecta orașul (sediul) în care vă ne desfășurăm activitatea.
În plus, plecând de la diverse surse de încredere, am colectat date prețioase cu scopulde a vă recomanda un buget lunar bazat pe salariul dumneavoastră la Webhelp,raportat la costul vieții din țara pe care aţi ales-o. Astfel, vă puteți planifica mai bine, atâtactivitățile distractive, cât și necesitățile vieții de zi cu zi.

Îndrăzniţi să vă aventuraţi în oraşul preferat!

Să ştii şi aspectele mai puţin plăcute dintr-o anumită țară este un lucru folositor. Dar, mai ales, veți trăi într-un anumit oraș în timp ce lucrați în străinătate. Pentru a vă oferiinformații corecte și relevante, am lucrat îndeaproape cu expații care locuiesc în orașeleîn care suntem prezenţi.
Fiecare element de conținut a fost scris, editat și revizuit de mai mulți membri aiechipelor noastre locale de creație și resurse umane, cu ajutorul și beneficiind decontribuția consilierilor noștri expați.
Aici promovăm și pozițiile internaționale deschise în sediile noastre. Deci, atunci cândun loc de muncă disponibil vi se pare potrivit, va invităm să aplicați și vom lua legăturacu dumneavoastră în câteva zile, dacă nu chiar ore.

Începeți un nou stil de viață

Ne străduim să vă oferim o imagine realistă despre la ce să vă aşteptaţi lucrând laWebhelp în străinătate. Pentru a crea acest conținut, am intervievat zeci de colegiexpați. Astfel, veți obține o imagine a țării prin ochii și experiențele lor.
Echipa noastră de filmare și-a întrecut şi ea limitele. Literalmente! Aceasta a vizitatsediile noastre din străinătate pentru a surprinde atmosfera orașelor și cea de birou,specifică fiecărei locații. Urmăriți echipa noastră de Webhelpieni în misiunea ei de a văprezenta experiențe autentice și panorame impresionante ale căminului său adoptiv! Deexemplu, descoperiţi cum lucrează și trăiește Denisz din Ucraina la Barcelona.

Când aveți întrebări, luați legatura cu ambasadorii noștri prietenoși

Încă nu v-aţi hotărât cu privire la destinația aleasă? Colegii noștri din întreaga lumevor fi bucuroşi să vă răspundă la toate întrebările legate de costul vieții, asistența derelocare, poziții deschise și multe altele.
De asemenea, am adoptat o abordare unică prin secțiunea noastră de întrebărifrecvente. Fiind o companie care pune oamenii pe primul plan, am împărțit întrebărilenoastre frecvente în 3 secțiuni: Viața ta, Cariera ta și Aventura ta. Răspunsurile voravea caracter personal, vor fi orientate către dumneavoastră și transparente.

Rămâneți aproape pentru Meet Webhelpers

Credem într-o cultură de lucru antrenantă. Iar Webhelperii noştri sunt cei mai buniambasadori pentru consolidarea valorilor noastre. În curând, o noua secțiune de blog va fi implementată: „persoana din spatele locului de muncă”. Vei afla cum este să începi șisă îți continui cariera cu noi, cum să rămâi rezilient atunci când eșuezi sau cum săreușești atunci când întâlneşti obstacole. Toate acestea din punctul de vedere personal al Webhelperilor noștri!


În ultimii 20 de ani, am prosperat în circumstanțe dificile și ne-am străduit să ajutămoamenii să își atingă obiectivele. În ciuda contextului actual, știm că mobilitateainternațională este crucială pentru dezvoltarea afacerilor și satisfacția angajaților. Văîncurajăm să explorați oportunitățile noastre din străinătate și să îndrăzniţi săvisați mai departe ca niciodată!