Confidențialitate și servicii juridice

Combinăm experiența clienților cu proiectarea proceselor de către experți pentru ca serviciile de protecție a datelor să corespundă așteptărilor clienților noștri, ale clienților lor și ale Comisarilor responsabili cu Protecția Datelor.

Echipe dedicate oferă suport clienților gestionând conformarea la GDPR și Politicile de confidențialitate în cadrul formării angajaților, cererilor clienților referitoare la confidențialitate și managementului crizelor pentru încălcări de securitate a datelor, în toate serviciile de contact clienți furnizate de noi.

Echipe de experți

Echipe calificate dedicate clienților se asigură că toate procesele de Confidențialitate a Datelor respectă GDPR. Experți poligloți rezolvă rapid cererile Persoanelor Vizate în cadrul politicilor convenite. Oferim o soluție complet adaptată, bazată pe programele de conformitate & politicile de confidențialitate ale clientului.

Procese solide

Un proces specific de gestionare a cunoștințelor, pentru conținutul privind protecția datelor la nivel de organizație, oferă politici complet integrate. Ne adaptăm imediat la politicile furnizate de client în cadrul echipelor care intră în contact cu clienții. Sunt aplicate procese detaliate de Management al Cazurilor cu autentificarea identității persoanei vizate (KYC).

Tehnologie specializată

O platformă detaliată de e-learning asigură înțelegerea și respectarea cerințelor GDPR de către angajați. Un sistem de tichete gestionează fluxul Cererilor Persoanelor Vizate până la rezolvare și tablourile de bord oferă informații și rapoarte privind respectarea clauzelor RGPD.

6%

limbi acoperite de o echipă complet dedicată de Protecție a Datelor

100%

dintre experți vorbesc fluent și engleza. 60% parcurg mai repede formările decât

60%

parcurg mai repede formările decât media (Perioade de formare mai mici)

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Managementul plăţilor online

Vă ajutăm să definiți și să construiți strategia dumneavoastră de plăţi online. Beneficiaţi de soluțiile noastre care acoperă atât metodele, cât și condițiile de plată.
Colaborarea cu Webhelp vă oferă acces la soluția noastră de facturare White Label și la serviciile noastre de recuperare pe cale amiabilă şi de management al riscurilor, prin intermediul:

Echipei de Experti

 • Echipa de experți, specializaţi în plăți care vă proiectează propria strategie de plați online B2B
 • Rețea de hub-uri ce acoperă 35 de țări din Europa și America de Nord

Proces matur

 • Implementare de servicii de plăţi pentru afacerea dvs cu un proiect de 3 luni securizat
 • Proces de afaceri perfect adaptat la B2B
 • Licenţă de plată recunoscută la nivel european de ACPR și certificată ISO 27001

Tehnologiei de specialitate

 • Integrare nativă a principalelor soluții Marketplace și site-uri eCommerce
 • Soluție completă API globală care integrează plata, facturarea, recuperarea creanţelor pe cale amiabilă și asigurările de credit

Contactaţi-ne astăzi pentru serviciile noastre B2B Marketplace şi cele de plată eCommerce.

35+

ani de experienţă în servicii de plată

1.5

miliarde euro încasate anual

1000

persoane dedicate serviciilor de plată la Webhelp

35

de ţări acoperite

1

instituție dedicată serviciilor de plată – ACPR Licence

1

agenţie de recuperare de creanţe (Solvencia)

Cele mai recente ştiri


Serviciile de Asistență Tehnică

Rezolvarea rapidă a problemelor tehnice este esențială pentru a garanta o funcţionare continuă ireproşabilă a afacerii. Soluțiile noastre le permit clienților dumneavoastră să maximizeze exploatarea produsului şi le redau angajaților accesul la sisteme și aplicații pentru a lucra mai eficient.

Echipele noastre tehnice dedicate IMM-urilor asigură asistență tehnică exceptională pentru clienți şi de nivel 2 și nivel 3 pentru Managerii de Produse, dezvoltatorii IT și Managerii de Calitate. Datorită expertizei lor, branduri globale lider au avut încredere în noi pentru a furniza servicii tehnice, excepţionale, în numele lor.

Soluţiile noastre:

 • Îmbunătaţesc experienţa clienţilor și utilizatorilor datorită soluţionării rapide a problemelor tehnice
 • Reduc timpul non productiv al angajaților, generat de problemele tehnice
 • Transformă clienții și angajații în promotori şi apărători ai mărcii datorită experiențelor pozitive de asistență tehnică
 • Îmbunătăţesc constant, acordând atenţie sporită serviciului livrat, calităţii produselor și testării
 • Oferă procese personalizate de distribuire a tichetelor, ce stabilesc responsabilitatea pentru rezolvare
 • Asigură monitorizare 24/7 și răspuns rapid pentru incidente

Serviciile noastre multi-canal includ:

Voce – Asistența noastră telefonică multilingvă oferă rspunsuri la întrebările despre pre- vânzare, utilizarea produsului, funcționalitate și depanare

E-mail – Consilieri specializaţi gestionează rapid solicitările utilizatorilor

Live Chat – Consilieri competenți gestionează eficient întrebări complexe, în procesul de vânzare şi post-vânzare, via chat

Auto-chat – În cazul în care clienţii sunt grăbiţi, programul nostru de chat automat răspunde online la întrebări.

Forum, moderare comunităţi online şi social media – utilizăm aplicaţiile proprii sau pe cele ale clienților pentru a gestiona comunitățile online şi forumurile. Echipele noastre monitorizează şi canalele social media ale mărcilor și produselor din portofoliu.

Să vorbim despre dumneavoastră

Contactați-ne
Texte alternatif

Să vorbim despre dumneavoastră

Contactați-ne

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Asistență Tehnică

Asistență Tehnică

Consilierii noștri experimentaţi cunosc produsele și procesele în detaliu şi raspund prompt și precis întrebărilor. De la probleme complexe de software şi hardware, CRM, programe de comerţ online, logistică, până la comunicare multi-canal, expertiza noastră include un portofoliu larg de servicii tehnice personalizate. Dezvoltăm sisteme şi procese pentru a le oferi clienţilor dumneavoastră cele mai bune servicii.

Descoperiţi soluţia noastră

Let's talk
about you!

Contactați-ne

Hello,
Ready to start the conversation!

Texte alternatif

Let's talk
about you!

Contactați-ne

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Programe Suport pentru Pacienți

Programele Suport pentru Pacienți s-au dovedit a fi un avantaj important pentru companiile farmaceutice care au nevoie să creeze preferințe printre specialiştii din domeniul sănătății, să crească accesul la tratament și să colecteze date reale care să le ajute să mențină prețurile.

Ca inițiator al Programelor de Suport pentru Pacienți în Franța, Patientys, parte a Webhelp Medica, ce deține o expertiză unică, îmbinând competențele profesioniștilor din domeniul sănătății cu instrumente concepute special pentru a construi și derula aceste programe. Partenerii noștri cred în munca noastră datorită angajamentului și integrității noastre.

Ținându-ne promisiunile și depăşing provocările clienților noștri, am construit parteneriate strategice de durată și ne-am ajutat clienții să își îmbunătățească serviciile și să maximizeze rezultatele pacienților.

http://www.patientys.com/patientys-english/

Credibilitatea noastră se bazează pe
Oamenii noştri

 • peste 25 de consultanți medicali care concep și implementează programe de servicii medicale
 • peste 40 de asistente, farmaciști și doctori la distanță
 • O rețea de 500 de specialişti în domeniul sănătății pentru operațiuni pe teren

Procesele noastre

 • Asistente pe teren și la distanță
 • Gestionare de către profesioniști în domeniul sănătății
 • Sistem solid de managementul calității & PV/AE

Sistemele noastre

 • Instrumente brevetate personalizabile integral
 • Folosirea PRO pentru a maximiza datele reale
 • Servere de date certificate pentru sănătate

40+

domenii și indicații terapeutice cu studii de oportunitate relevante


Promovare & vânzări produse farmaceutice

De-a lungul anilor am ajutat diverşi furnizori de servicii medicale să deruleze operațiuni centrate pe valoare și să ofere o experiență client remarcabilă. Creștem vânzările în farmacii cu abordări sell-in & sell-out, creând sinergii între operatorii telefonici, reprezentanții pe teren și formările desfăşurate online. Promovăm medicamentele prin programe interactive multicanal ce implica inteligent echipele de pe teren cu cele de la distanță. Baza noastră de date calificată și instrumentele noastre brevetate oferă avantajul de a personaliza fiecare contact, de a optimiza rezultatele și de a reduce costurile. Prezența noastră la nivel internațional oferă o capacitate uriașă în ce privește limbile și costurile (local, nearshore, offshore).

Oamenii noştri

 • peste 30 de consultanți medicali care concep și implementează programe sustenabile de servicii medicale
 • peste 130 de Manageri de Cont care interacționează cu specialiştii din domeniul sănătății pe teren
 • O echipă experimentată de manageri de calitate care garantează conformitatea juridică a serviciilor medicale pentru fiecare program
 • Peste 30 de reprezentanți medicali (MSL)

Procesele noastre

 • Certificare oficială pentru Promovare Medicală
 • Sistem solid de managementul calității în Pharmacovigilance PV/AE care asigură colectarea imediată, detectarea, evaluarea, monitorizarea și prevenirea oricăror efecte adverse ale produselor farmaceutice
 • Infrastructură de Tehnologia Informației și Comunicațiilor (TIC) certificată & auditată complet pentru protecția datelor din domeniul sănătății

Sistemele noastre

 • 20 de ani de date importante privind preferințele și comportamentele specialiştilor din domeniul sănătății și ale farmaciilor
 • Instrumente brevetate personalizabile integral
 • Experiență omnicanal ce face posibilă interacțiunea specialiştilor din domeniul sănătății pe toate tipurile de suport

100+

clienți

35

țări

240+

programe dedicate

2M+

milioane de contacte cu profesioniști din domeniul sănătății în fiecare an (față în față, promovare mixtă, apeluri telefonice)

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Servicii de „Cunoaștere a Clientului”

Venim în sprijinul clienților cu o abordare BPO completă datorită experților noștri KYC care lucrează în sistem sau cu servicii gestionate ce combină platforma proprietară „integrată” și experți KYC pentru o experiență KYC personalizată.

Metoda noastră pentru Servicii KYC:

Echipe de experți

O echipă numeroasă de agenți calificați acționează în 25 limbi, prelucrând peste 2m documente în medie pe lună. Furnizăm clienților un management detaliat al conturilor și un manager de proiect dedicat, utilizând un model flexibil de operare atât pentru SAAS cât și pentru BPO.

Procese solide

Oferind o prelucrare a documentelor 24/7 și un SLA flexibil, metodologia noastră dovedită lansează proiectele clientului în 7 săptămâni, furnizând soluții personalizate ce pot fi adaptate regulilor de management specifice ale clientului.

Tehnologie specializată

Platforma noastră combină verificarea automată & manuală a documentelor și utilizează o integrare API simplă ce oferă flexibilitate și scalabilitate iar rapoartele live și tablourile de bord accesibile oferă perspective practice asupra comunității.

400+

agenți

25+

limbi

2m+

documente prelucrate lunar

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Gestionare cereri judiciare

Activitatea echipei pre-litigii este variată, complexă și provocatoare și venim în sprijinul clienților dotându-i pe angajații noștri cu competențele, asistența și uneltele potrivite pentru a gestiona eficient cauzele clienților, oferind o gestionare de înaltă calitate a acestora. Avem anual peste 10.000 de cazuri noi, menținând un nivel ridicat de conformitate, niveluri scăzute de reclamații și punctaje pozitive de recomandare clienți.
Metoda noastră de gestionare a cererilor judiciare:

Echipe de experți

Echipe pre-litigiu de nivel mondial sunt recrutate special în funcție de aptitudini, competențe și abilități. Urmează un program extins de formare și dezvoltare, susținut de un coaching de nivel înalt, asigurat de experți în domeniu, și un modul dedicat competenței de 6 luni, asigurând niveluri ridicate de satisfacție a clienților. Mai bine de o treime din membrii echipelor au peste 3 ani de experiență.

Soluții solide

Oferim soluții dovedite de gestionare a cauzelor și cererilor la nivel de organizație, dezvoltate pe baza cerințelor serviciului pentru clienți și experiența parcursului clientului. Fiind o organizație multinațională, utilizăm o gamă largă de metodologii, principii, politici și practici pentru a livra soluții coerente clienților noștri, cu o acoperire globală.

Utilizarea tehnologiei

Capacitatea noastră de a valorifica platforme tehnologice găzduite de clienți, precum și de a furniza sau integra cele mai bune soluții tehnologice face posibilă optimizarea rezultatelor clientului, asigurând în același timp coerență și eficiență în întregul ciclu de viață.


Tehnologie digitală

Punem la dispoziție tehnologia și cunoștințele necesare pentru a beneficia pe deplin de transformările digitale care au loc acum și în viitor.
Prin reducerea costurilor și creșterea veniturilor, veți crește profitabilitatea.
Îmbunătățirea experienței clienților va duce și la o mai bună susținere din partea clienților datorită Serviciilor noastre de Tehnologie Digitală:

Expertiză digitală

 • Experți care creează software-uri adaptate nevoilor
 • Analiști și Ingineri care asigură suport pentru serviciile și produse digitale
 • Consultanți calificați în transformare digitală și experiența utilizatorilor

Capabilitate multi-canal

 • Conceperea și dezvoltarea de aplicații web și mobile
 • Platforme conversaționale și interactive
 • Dispozitive conectate, produse și asistență pentru IoT

Instrumente și tehnologie

 • Metodologii agile
 • Tehnologii Web: .Net, Java, PHP, RPA, Magento, React, Angular
 • Tehnologii mobile: iOS, Android , Hybrid(100)

15+

ani de proiecte de dezvoltare software

100+

de clienți

250

dezvoltatori, analiști de afaceri și șefi de proiect

700+

de proiecte

Actualităţile noastre

Nimic gasit.

Actualităţile noastre


Automatizare

Prin implementarea Serviciilor de Automatizare, veți beneficia de SLA (acorduri privind nivelul serviciilor) mai bune, o satisfacție crescută a clienților și cost redus per contact.

Scenarii de afaceri dovedite

 • Înlocuirea IVR-urilor tradiționale cu IVR-uri conversaționale (Răspuns Vocal Interactiv)
 • Implementarea unor scenarii Self-Service utilizând Inteligența Artificială vocală pentru a reduce volumul apelurilor direcționate către centrele de contact
 • Automatizarea contactelor cu valori digitale mici cu Chatbot-uri sau Mailbot-uri
 • Automatizarea sarcinilor repetitive utilizând Automatizarea Proceselor prin intermediul Roboților supravegheată sau nesupravegheată
 • Optimizarea traducerii automate pentru a depăși constrângerile de limbă
 • Automatizarea clasificării apelurilor și autentificare pentru a reduce AHT (timpul mediu de prelucrare)

Un portofoliu vast de tehnologie și parteneri

 • Un mix de tehnologii interne (Telecats, PitechPlus) și soluții ale terților, dar care valorifică întotdeauna cele mai noi tehnologii
 • Scenarii personalizabile adaptate pentru a corespunde procesului dumneavoastră de afaceri
 • Tehnologie de traducere automată făcând posibile modele inovatoare de operare
 • Acoperirea unor limbi și industrii multiple

Management integrat al soluțiilor

 • Centre de excelență cu experți de soluții atestați
 • Peste 500 de specialiști IT care dezvoltă și rulează soluții
Discutați astăzi cu noi despre serviciile dumneavoastră de automatizare.

20%

dintre interacțiunile dintre un client și un consultant pot fi automatizate

Up to45sec

reducere a AHT (timpul mediu de prelucrare) cu până 45 sec observată datorită automatizării conversației client/consultant

Up to30%

reducere a costului cu până 30% prin implementarea Traducerii Automate pentru a acoperi limbile scumpe sau pe cele care sunt dificil de asigurat.

Actualităţile noastre

 

Nimic gasit.

Actualităţile noastre